Guardian Chest Rig® - US Woodland

Guardian chest rig představuje moderní variaci na ikonický kus výstroje - čínský bandalír z dob studené války. Při nízké váze nabízí Guardian poměrně mnoho možností, jak uložit nesenou výbavu.

Další varianty

2 899,00 Kč s DPHDostupnost: Skladem

2 ks

KK-GCR-CD-03

: HELIKON

Koupí tohoto produktu získáte 28 bodů.
Jak fungují věrnostní body?


Guardian chest rig představuje moderní variaci na ikonický kus výstroje - čínský bandalír z dob studené války. Primární účel tohoto kusu výstroje je jednoduchý - efektivní nesení munice a dalšího bojového materiálu. I v době nosičů plátů a integrovaných balistických vest nachází jednoduchý chest rig své uplatnění tehdy, není-li balistická ochrana vyžadována (civilní využití, nácvik, airsoft) nebo by uživatele příliš omezovala (dlouhodobé nesení velkého batohu, řízení vozidla...). Při nízké váze nabízí Guardian poměrně mnoho možností, jak uložit nesenou výbavu.

Vlastnosti:

  • Univerzální, odnímatelný, nastavitelný postroj X-harness
  • Vyměnitelné vložky zásobníků (jednoduché a dvojité) a boční vložky (dvojité)
  • Tři dvojité pevné kapsy pro 6 zásobníků AR/AK
  • MOLLE/PALS na kapsách
  • Nastavitelná výška klopy
  • Poutka na ramenních popruzích pro kabely, antény a hydratační systém
  • Dvě nákladové kapsy kompatibilní s čutorkou USGI
  • Spodní panel MOLLE/PALS pro další kapsy/příslušenství

Tři zásobníkové sumky pro nesení až šesti zásobníků typu AR15, AK apod. Sumky jsou uzavírané nastavitelnou chlopní se suchým zipem. Chlopeň je možné pro rychlejší přístup i zcela odejmout, proti ztrátě zásobníků pak slouží elastická šňůrka s možností regulace "přítlaku". Uvnitř sumek se nachází tvrdá přepážka bránící rachtání zásobníků. Kvůli konstrukci nastavitelné chlopně nejsou sumky vhodné pro zásobníky s obvodovým lemem nebo jinými výraznými výstupky - dochází k jejich zachytávání o uchycení chlopně nebo přepážku.

Dvě univerzální sumky rozměrově použitelné pro US čutoru, IFAK, potravinové dávky, extra munici atd. Sumky jsou uzavřeny chlopní s fastex přezkou a suchým zipem, který je možné pro tichou manipulaci vyřadit z činnosti integrovaným protikusem. Chlopeň je k chestrigu pevně přišita pouze na krajích, střed je tvořen suchým zipem, skrz chlopeň uzavřené sumky tak lze vyvést např. anténu osobní vysílačky. Na chlopních se také nachází malé panely suchého zipu o rozměru 5 x 5 cm pro umístění velcro nášivek, třeba pro označení neseného zdravotnického materiálu.

Celkem tři vložné sumky, tzv. "inserty" s jištěním elastickou šňůrkou. Středový určený pro uložení dvou puškových zásobníků, dva boční vzájemně zaměnitelné pro pistoli, resp. dva pistolové zásobníky. Vložné sumky je možné vyjmout a ve vzniklých plochých přihrádkách přenášet dokumenty nebo jiný materiál.

Vnější sumky jsou obšité PALS/MOLLE vazbou pro připevnění kompatibilních sumek a další navýšení kapacity chest rigu. Pruh modulární vazby najdeme také na spodním lemu chest rigu pod zásobníkovými sumkami. Samozřejmostí jsou odtokové otvory na dně sumek.

Ramenní popruhy tvaru X jsou tvořeny dvěma vrstvami nylonu v odpovídající barvě/potisku s minimálním polstrováním. Popruhy jsou opatřeny modulární vazbou pro připevnění menších sumek a průvleky z pruženky pro vedení hadice hydratačního vaku či antény radiostanice. Bederní popruh je jednoduchý, úzký. Popruhy jsou délkově nastavitelné a díky fastex přezkám je lze rychle zcela odejmout.

Specifikace:

  • Váha: 0,98 kg
  • Materiál: 500D Cordura
BarvaWoodland