Žádné produkty
Zobrazit větší Specna Arms silikonový olej ve spreji o objemu 150 ml je univerzální servisní prostředek pro údržbu airsoftových zbraní. Řídký silikonový olej snadno proniká k O-kroužkům, těsněním, ventilům a pohyblivým částem, omezuje tření a pomáhá chránit pryžové a plastové díly před vysycháním a stárnutím.

Už více než 25 let víme, co máš na airsoftu rád.
SPARMS443
Specna Arms GREASE CLEANER ve velkém 500ml balení je účinný odmašťovač pro servis a údržbu airsoftových zbraní. Slouží k odstranění staré vazelíny, oleje a dalších provozních nečistot z mechanických dílů. Ideální při čištění mechaboxu, ozubených kol a kovových součástek před kontrolou a novým mazáním.
Silikonový olej Specna Arms je univerzální servisní a konzervační prostředek vhodný pro pravidelnou údržbu airsoftových zbraní. Jeho hlavní předností je nízká viskozita a schopnost proniknout i do míst, kam se hustší vazelína dostává obtížně. Hodí se především k lehkému promazání a ošetření O-kroužků, těsnění, ventilů plynových zásobníků a dalších vhodných pohyblivých součástí. Silikonový základ je šetrný k běžným pryžovým a plastovým dílům používaným v airsoftových mechanismech a pomáhá zachovávat jejich pružnost a omezovat vysychání či předčasné stárnutí. Sprejová aplikace navíc usnadňuje nanesení malého množství oleje při běžné údržbě. Silikonový olej ale nenahrazuje vazelínu na mechanicky silně zatížených místech – například ozubená kola AEG mechaboxu vyžadují přilnavější PTFE nebo keramickou vazelínu. Stejně tak olej nepatří na hop-up gumičku ani do vnitřní hlavně, protože mastný povrch negativně ovlivňuje tření potřebné pro správnou rotaci BBs.
| Vlastnost / použití | Silikonový olej | Silikonová vazelína |
|---|---|---|
| Konzistence | Řídká, tekutá | Hustá, pastovitá |
| Pronikání do mechanismu | Výborné – dostane se do úzkých prostor | Omezené – nanáší se přímo na konkrétní místo |
| Výdrž na povrchu | Nižší, může postupně stékat nebo se setřít | Vyšší, dobře zůstává na místě |
| O-kroužky a těsnění | Ano – vhodný pro pravidelnou lehkou údržbu | Ano – vhodná pro dlouhodobější mazání |
| Ventily GBB / CO2 | Velmi vhodný pro lehké promazání těsnění | Vhodná při rozebrání a servisu těsnicích prvků |
| Vzduchotechnika AEG | Vhodný pro velmi tenký mazací film | Vhodnější při kompletním servisu a přesné aplikaci |
| Ozubená kola mechaboxu | Ne – příliš řídký a málo přilnavý | Silikonová také není optimální – použijte PTFE nebo keramickou vazelínu |
| Hop-up gumička a hlaveň | Ne – musí zůstat suché | Ne – musí zůstat suché |
Olej je výrazně řidší, snadno proniká do úzkých prostor a je vhodný pro rychlou pravidelnou údržbu. Vazelína je hustší a přilnavější, takže lépe zůstává na konkrétním místě a hodí se například pro cílené mazání O-kroužků při kompletním servisu.
Ano. Malé množství silikonového oleje lze použít k ošetření vhodných těsnicích prvků ventilů GBB a CO2 zásobníků. Nepřehánějte to s množstvím – cílem je vytvořit pouze lehký mazací film.
| Varianty | Silicon spray |
| Barva | Černá |
| Hmotnost | 150 (g) |