Kategorie
Dostupnost
více... méně
Barva
více... méně
Cena
39 4124
Filtr produktů

HELIKON

Helikon-Tex byl založen s pravou vášní pro dobrodružství a trávení času v přírodě. Přes 35 let zkušeností dali Helikonu solidní základnu, pro neustálé zlepšování, které posunulo hranice komfortu a špičkového designu.

Jako společnost zabývající se vojenským přebytkem a maloobchodem byla Helikon-Tex založena v Polsku v roce 1983 a jako společnost shromažďovala zkušenosti více než dekádu. Na konci 90. let, kdy se objevil rostoucí nesoulad mezi tehdejším vojenským vybavením a novými metodami vedení boje, které čekají na moderního vojáka, se Grzegorz Mieszczak, majitel společnosti, rozhodl vyvinout moderní vojenské a polovojenské linie oblečení a výstroje. Rok 1999 byl mezníkem ve formování firmy Helikon-Tex, jako producenta a samostatné značky. Bylo vybudováno vlastní výzkumné a vývojové oddělení založené na skutečných profesionálech ve svém oboru a začalo navrhovat moderní a specializovaná řešení pro pokročilé odborníky a fandy ve vojenské, střelecké a outdoorové činnosti.

Helikon-Tex byl založen s pravou vášní pro dobrodružství a trávení času v přírodě. Přes 35 let zkušeností dali Helikonu solidní základnu, pro neustálé zlepšování, které posunulo hranice komfortu a špičkového designu.


Jako společnost zabývající se vojenským přebytkem a maloobchodem byla Helikon-Tex založena v Polsku v roce 1983 a jako společnost shromažďovala zkušenosti více než dekádu. Na konci 90. let, kdy se objevil rostoucí nesoulad mezi tehdejším vojenským vybavením a novými metodami vedení boje, které čekají na moderního vojáka, se Grzegorz Mieszczak, majitel společnosti, rozhodl vyvinout moderní vojenské a polovojenské linie oblečení a výstroje. Rok 1999 byl mezníkem ve formování firmy Helikon-Tex, jako producenta a samostatné značky. Bylo vybudováno vlastní výzkumné a vývojové oddělení založené na skutečných profesionálech ve svém oboru a začalo navrhovat moderní a specializovaná řešení pro pokročilé odborníky a fandy ve vojenské, střelecké a outdoorové činnosti.


1983 / Založení Helikon-Texu jako prodejce nadbytečného vojenského materiálu
1995 / Zahájení vlastní výroby
1998 / Konec vojenského přebytku
2004 / Spuštění výroby uniformy SFU
2008 / Společnost se přestěhovala na aktuální místo
2009 / Spuštění výroby Urban Tactical Pants
2009 / Debutní vystoupení na veletrhu IWA OutdoorClassics v Norimberku
2013 / Založení pobočky v USA
2014 / Spuštění vlastního výrobního zařízení
2014 / Zahájení spolupráce s GORTAT TEAM
2016 / Založení střeleckého týmu Helikon-Tex
2017 / Rozšíření skladů a hlavní kancelářské budovy
2018 / Vývoj nové kanceláře ve Vratislavi

Zobrazit
na stránku